fbpx

Як позбутися кліщів на ділянці

избавиться от клещей

Навіщо проводити обробку ділянки від кліщів

Весняно-літній період – час активної життєдіяльності кліщів, які є переносниками кліщового бореліозу та енцефаліту. Багато хто помилково думає, що зустрітися з дрібними паразитами можна тільки в лісі. Проте спеціалісти говорять протилежне. Кліщ може «чекати» навіть на власній дачній ділянці або на озелененій території серед новобудов.

Щоб захистити своє здоров’я та забезпечити безпеку домочадцам, важливо перевіряти периметр будинку та вчасно проводити обробку від кліщів.

Як визначити, чи є на ділянці кліщі

Напевно дізнатися, чи мешкають на вашій території кліщі просто. Для цього потрібно обійти периметр з «білим прапором», якою може виступити звичайний вафельний рушник білого кольору, зафіксований на палиці. Коли висохне ранкова роса, необхідно повільно провести полотном по траві, кущах. Потім перевернути прапор і обстежити бік трави. Якщо кліщі є, вони обов’язково виявляться на тканині.

Метод «білого прапора» не допоможе вивести кліща, але дозволить, напевно, визначити – чи є вони на території.

Поки відсутня впевненість, що на ділянці немає паразитів, краще одягати закритий світлий одяг та регулярно переглядати себе після перебування на вулиці. Білий одяг – це не відлякує сигнал для паразита. Кліщі не розрізняють кольори та мають примітивний зоровий контакт. Світлий одяг дозволяє убезпечити себе за рахунок того, що на білому тлі легше помітити темного паразита. На речі також можна наносити відлякуючі засоби (на шкірі вони не діють).

Явна ознака наявності паразитів біля – мишачий послід. Гризуни – переносники паразитів, зокрема кліщів. Тому важливо стежити за територією, розставляти пастки та прибирати залишки їжі.

Місця проживання та період активності кліщів

У квітні-травні, коли температура повітря підвищується, у кліщів настає сприятливий для полювання та розмноження період. В цей час важливо бути особливо пильними під час відпочинку в парковій та дачній зоні. Рекомендується проводити очищення ділянки від кліщів.

У червні кількість паразитів знижується за рахунок занадто високих температур. У цей час вони активніші з 8 до 10 ранку і пізно ввечері, коли спека спадає. Другий період активності настає у серпні.

Щоб убезпечити себе, потрібно максимально обережно поводитися в місцях проживання кліщів:

1. Зони із підвищеною вологістю. Багато небезпечних видів паразитів вважають за краще перебувати в місцях з рівнем вологості близько 80%: вологі низини і луки, береги річок. Якщо ваша ділянка знаходиться поблизу водойома, краще обробити ділянку від кліщів для захисту свого здоров’я.
2. Земля. Кліщі, як правило, живуть у лісі на лісовій підстилці з листя та трав. Коли температура повітря підвищується вище за 4 градуси, вони починають сезон «полювання».
3. Трава та кущі. Кліщів можна зустріти як у лісі, так і у великих містах, де є висока трава. Тому для боротьби з кліщами на ділянці важливо вчасно підстригати галявину. Адже паразити воліють лише високу траву – приблизно 1,5 м-коду.
Як позбутися кліщів на ділянці
Якщо в периметрі паразита знаходиться тварина чи людина, він реагує миттєво і вистачає видобуток. Приблизно 20-30 хвилин кліщ повзає тілом, щоб знайти ділянку з тонким шаром шкіри. Потім занурює свою голову і починає процес кровососання, під час якого є небезпечна інфекція і може проникнути в організм.

Існує хибна думка, що кліщі живуть на деревах і з них падають на голову людям. Насправді паразити не здатні піднятися на висоту понад 1,5 м. Як ми вже сказали, вони чекають жертв на траві та стеблинках біля доріжок і стежок, де може проходити людина.

Як обробити територію від кліщів

Якщо ви визначили, що на ділянці є кліщі, важливо провести механічне очищення території. Для цього необхідно підстригти всю траву та проходити з білим прапором щодня у місцях підвищеної небезпеки.

Зайнятися механічною обробкою території від кліщів краще у травні.

Такий метод не є абсолютним захистом ділянки від паразитів. У поодиноких випадках вони зовсім не з’являються на території. Але якщо на ділянці є гризуни, можна очікувати швидкої зустрічі з паразитами. Наслідки якої можуть виявитися небезпечними.

Укус кліща небезпечний розвитком серйозних захворювань:

Хвороба Лайма. При зараженні відбувається поразка органів прокуратури та систем людини, що має кілька стадій.
Енцефаліт. Вірусне захворювання, що вражає нервову систему. Виявляється у вигляді нудоти, лихоманки, блювання, високої температури. У найгірших випадках не шкідливий укус кліща може виявитися причиною паралічу ніг, ураження спинного та головного мозку.
Запобігти появі паразитів на ділянці допомагає акарицидна обробка, яку проводить служба зі знищення кліщів.

Дезінсекція від кліщів передбачає використання спеціальних інсекто акарицидних препаратів на основі фосфорорганічних сполук. Вони призводять до накопичення ацетилхоліну в нервовій системі паразита і, як наслідок, загибелі.

Як позбутися кліщів на ділянці

Самостійно обробляти ділянку інсекто акарицидами не рекомендується, оскільки робота повинна проводитись у спеціальному одязі, який повністю закриває тіло, а також засобах індивідуального захисту.

Звертаючись до служби «Тараканам Стоп», ви можете бути впевнені, що обробка території від кліщів буде проведена відповідно до інструкції та правил безпеки. За рахунок використання холодного та гарячого туману або мотообприскувачів процедура є безпечною для мешканців будинку.

Перевага застосування хімікатів у тому, що вони дозволяють виконати обробку від кліщів та комарів, які також активізуються у теплу пору року.

Боротьба з побутовими комахами – це необхідність, яка дозволяє захистити себе та домочадців від небезпечних захворювань. Якщо ви виявили на своїй ділянці паразита, не зволікайте і звертайтеся до служби для проведення дезінсекції, яка буде безпечною для вас та ефективною проти шкідників.

5 2 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Демеркуризация
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x