fbpx

Демеркуризація

демеркуризация ртути

У кожному будинку є ртутний градусник. Без нього неможливо обійтися під час хвороби членів сім’ї, оскільки він показує, яка у хворого температура тіла і чи потрібно її збивати. Часто трапляється, що градусник падає на підлогу і розбивається, а кульки ртуті викочуються прямо на килим чи ламінат. Щоб пари ртуті не завдали шкоди вашому здоров’ю та не призвели до отруєння чи тяжких наслідків, слід звернутися до нашої служби та провести демеркурізацію приміщень – так називається процес збирання та утилізації шкідливого металу. За допомогою демеркуризації ртуть видаляється разом із її сполуками фізико-хімічним або механічним шляхом. Такі способи боротьби з рідким металом дозволяють уникнути отруєння ртутними парами людей та домашніх вихованців.

Самостійно усунення ртуті не варто, оскільки це шкодить здоров’ю. З цієї причини слід викликати спеціальну службу, яка займається демеркуризацією приміщень на професійному рівні.

Служба демеркуризації «Тараканам Стоп» проводить збирання ртуті у різних містах України: Київ, Львів, Одеса, Харків, Миколаїв, Херсон. За допомогою ефективних, сучасних методів гарантує всім членам сім’ї повну безпеку.

Коли слід звернутися до професіоналів

Професійна демеркуризація приміщень потрібна у таких випадках:

випадково розбився ртутний градусник чи люмінесцентна лампа;
на об’єкті було помічено сліди ртуті;
виникла потреба утилізації ртутних ламп;
сталася аварія на виробництві з подальшим поширенням ртуті.

Чим небезпечна ртуть?

Ртуть є одним із найотруйніших металів. Вона має рідку форму та відрізняється сріблястим кольором. При кімнатній температурі повітря ртуть перебуває у рідкому стані, але щойно температура починає підніматися вище +18°З метал випаровується. Ртуть дуже токсична, саме з цієї причини належить до групи найнебезпечніших хімічних речовин.

Рідкий метал здатний заподіяти величезну шкоду дихальній системі людини, тому у разі її протоки у приміщенні потрібно негайно приступити до демеркуризації. Метал за лічені хвилини здатний вразити нервову систему, а за тривалого впливу на організм людини – печінку, статеві залози, а також нирки. Ртутні пари становлять велику загрозу для вагітних жінок, оскільки можуть стати головною причиною серйозних мутацій плода.

Демеркуризация

Металева ртуть негативно впливає не тільки на внутрішні органи, але також на шкірні покриви людини. Може початися випадання волосся, з’явитися висипання, свербіж. Ртуть негативно впливає на імунну систему, оскільки значно знижує її захисні функції та робить організм вразливим.

Як зрозуміти, що відбулася інтоксикація організму ртутними парами

Отруєння ртуттю може мати гострий та хронічний характер.

Симптоми гострого отруєння ртуттю:

слизові рота та глотки забарвлюються у темно-червоний колір;
у роті з’являється неприємний смак металу;
виникає нудота та блювання;
з’являється гострий біль у животі;
температура тіла піднімається до 39 ° С;
набухають і кровоточать ясна;
болить голова;
загострюється почуття страху;
частішає пульс;
починаються судоми в ікрах ніг.

Якщо не вжити термінових заходів, результат може бути смертельним.

Симптоми хронічного отруєння ртуттю:

загальне нездужання;
різке зниження апетиту;
втрата маси тіла;
підвищена знервованість;
загальна слабкість;
сильна сонливість;
нічні кошмари;
біль у суглобах;
погіршення пам’яті.

Згодом розвивається тремор рук, ніг, повік та губ.

Що потрібно зробити до проведення демеркуризації приміщення

Демеркурізація (прибирання ртуті) повинна здійснюватися лише досвідченими фахівцями, проте до того, як вони приїдуть, слід виконати таке:

1. Вивести всіх людей, тварин та щільно закрити заражене приміщення.
2. Відкрити навстіж вікна для якісної вентиляції та запуску свіжого повітря.
3. Закрити папером область із ртуттю.
4. Всі речі та предмети, на які потрапила ртуть, помістити в щільні пакети та ретельно закрити.
5. Зачинити в приміщення двері і заклеїти щілини скотчем.

Чого робити категорично не можна

При розтіканні ртуті суворо забороняється прати та повторно одягати одяг або рукавички, в яких ви обробляли та готували приміщення до приїзду служби. Також не можна протирати небезпечну зону ганчіркою, підмітати ртуть віником або пилососити її. Не викидайте зламаний градусник у сміттєпровід, а кульки ртуті не змивайте в унітаз – все це потрібно віддати фахівцям, які можуть провести правильну утилізацію.

Методи демеркуризації приміщень

Демеркурізація проводиться спеціально навченими людьми у захисних костюмах. Процес обробки виконується двома способами:

механічним. І тут використовуються спеціальні апарати (демеркуризаторы). Вони сповільнюють швидкість випаровування ртуті;
хімічний. Його мета полягає у заключній обробці об’єкта, а також фінальній ліквідації ртуті та її випаровування.
Наша служба використовує у своїй роботі обидва методи. Такий комплексний підхід гарантує максимальний результат і є абсолютно безпечним. 
Демеркуризация

Етапи демеркуризації приміщень

Обробка квартири від пари ртуті проводиться в кілька етапів:

1. Уважний огляд всіх видимих ​​поверхонь та предметів інтер’єру, на які могли потрапити крихітні ртутні краплі. Фахівці перевіряють у квартирі всі щілини, кути, заглядають під плінтуси та інші важкодоступні зони.
2. Збір ртутних кульок за допомогою спеціального інструменту та ліхтарика. Це дозволяє уникнути поділу крапель ртуті на дрібніші частинки. Після цього професіонали ліквідують найменші кульки.
3.Обробка приміщення озоном. Технологія є найефективнішою та екологічною. Через півгодини після озонування відбувається розпад озону. У цей час потрібно добре провітрити приміщення. Речовина знищує пари небезпечного металу, тим самим піклуючись про вашу безпеку.
4. Ртутні кульки разом із зламаним градусником поміщають у міцний контейнер. Надалі їх утилізують безпечним для живих організмів та навколишнього середовища способом.
Абсолютно кожен етап демеркуризації здійснюється за одночасного контролю приладу-газоаналізатора. Пристрій показує, яка концентрація шкідливих пар у квартирі зараз.

Демеркуризація приміщень – дієва ліквідація ртуті

Щоб не допустити отруєння ртуттю, слід звернутися до професійної служби демеркуризації. Можна залишити заявку на нашому сайті або зв’язатися з нами за номером: +38 (067) 524-51-39.

Викликайте фахівців у будь-який зручний для вас час. Ми враховуємо екстреність ситуації, тому залишаємось на зв’язку та продовжуємо працювати 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Відгуки наших клієнтів

Оцінки та відгуки не редагуються та не видаляються

Запитання – відповіді

Служба дезінсекції та демеркуризації “Тараканам Стоп” зібрала відповіді на найпопулярніші питання на тему, що робити, якщо розбився ртутний градусник.

Що робити, якщо розбився градусник?

Перше, що необхідно зробити в такій ситуації: вивести із приміщення всіх людей та свійських тварин. Потім слід відкрити вікна та вимкнути опалення. Але в жодному разі не створювати протяг. Такий крок дозволить знизити температуру повітря у квартирі, що зупинить процес випаровування ртуті. 

Як зібрати ртуть самостійно?

Для безпечного збору металу необхідно підготувати невеликий набір обов’язкових речей: ємність з герметичною кришкою, марганцівку, аркуші паперу, непотрібний одяг, а також скотч та спринцівку. Також дуже важливо убезпечити себе за допомогою захисної маски, рукавичок та бахіл. У ємності розведіть розчин з марганцівкою, за допомогою аркушів паперу, підкотіть ртутні кульки один до одного, закотіть на лист і помістіть у банку з розчином. Елементи середнього розміру можна зібрати спринцівкою, а зовсім крихітні – скотчем. Коли всі кульки будуть у ємності, щільно закрийте кришкою.

Куди подіти одяг після збирання ртуті, якщо розбився градусник?

Вона не підлягає пранню. З водним потоком отрута потрапить у каналізацію, а частина шкідливого металу залишиться у самій машині. Всі речі, які ви хочете випрати, заражатимуться ртуттю і стануть смертельно небезпечними. Одяг, на який потрапили частинки отрути, потребує термінової утилізації. Після того, як ви помістите одяг у герметичний пакет, його необхідно буде безпечно знищити.

Що робити, якщо ртуть із градусника опинилася на тілі?

Оперативно зберіть її липкою стрічкою та помістіть у герметичну ємність з водою. Ретельно промийте постраждалу ділянку шкіри з милом. Якщо з’явиться подразнення, висипання або почервоніння, негайно зверніться до лікаря.

Що робити, якщо малюк проковтнув ртуть?

Постарайтеся викликати у дитини блювоту та зателефонуйте у швидку допомогу. Ртуть не завдасть дитині великої шкоди, і незабаром речовина вийде з організму.

Як вчинити, якщо ртутний градусник розбився всередині приладу, а ртуть із нього не витекла?

Опустіть весь термометр у банку з розчином марганцівки, фукорцину або соди, а потім доставте до організації, яка займається утилізацією ртуті.

Що робити, якщо ртуть витекла з градусника, а її не знайшли?

У цьому випадку потрібно терміново викликати фахівця, який зробить ретельне вимірювання рівня ГДК ртуті за допомогою точних тестів. Після цього дуже важливо одразу провести демеркурізацію всього приміщення.

Наскільки небезпечними є ртутні пари для вагітних жінок?

Вони швидко проникають через плацентарний бар’єр та можуть порушити розвиток плода. Після народження у дитини нерідко розвиваються відхилення у нервовій системі, відбуваються порушення психіки та з’являється багато проблем із фізичним здоров’ям.

Чи можна робити протяг, якщо розбився ртутний градусник?

Категорично ні. Різкі пориви вітру призведуть до того, що кульки небезпечного металу розлетяться по всьому приміщенню і знайти їх просто неможливо.

Які симптоми отруєння ртуттю?

Найперші ознаки з’являються через 8-24 години після контакту з металом. Це сильна слабкість, інтенсивний головний біль, дискомфорт у горлі під час ковтання слини, висока температура тіла, озноб. Пізніше підключаються інші симптоми: з’являється біль у яснах та животі, починається розлад шлунка. У поодиноких випадках діагностується запалення легень. Також може бути смерть.

Чому не можна збирати ртуть віником чи пилососом?

Грубі та колючі прутики піднімуть ртутні кульки у повітря, що зробить процес подальшої утилізації металу просто неможливим. Пилосос розпорошить ртуть по всій квартирі і після його контакту з небезпечною речовиною побутовий прилад доведеться також утилізувати.

Як правильно утилізувати розбитий ртутний градусник?

У жодному разі не можна викидати розбитий термометр у сміттєпровід: 2 г ртуті здатні заразити цілих 6000 м атмосфери. Змивати метал в унітаз теж заборонено: він осяде на його стінках і заражатиме всіх членів сім’ї, а також ваших сусідів протягом довгих років. Зламаний термометр необхідно занурити в герметичний посуд з водою і передати до спеціальних пунктів утилізації.
Наша служба демеркуризації «Тараканам Стоп» гарантує максимальну стерильність вашої квартири. У своїй роботі ми використовуємо механічний та хімічний методи збирання небезпечного металу. Завдяки такій методиці досягається ідеальний результат, і приміщення знову стає придатним для життя.

Виконуємо обробку на будь-яких об'єктах!
Усі роботи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації проводяться відповідно до санітарних норм і правил МОЗ України

Квартири, будинки, котеджі, дачі та ділянки

Обробка та проведення робіт на приватних територіях.

Навчальні заклади та дитсадки

Спецпропозиція з обробки згідно СанПіН.

Їдальні, бістро, кафе, бари та ресторани

Обов'язкові роботи з дезінсекції та дезінфекції.

Заводи, склади, ангари та підприємства

Санобробка промислових складських приміщень.

Офіси, бізнес-центри та банки

Санобробка офісних центрів, банків, коворкінгів та подібних місць.

Торгово-розважальні центри та магазини

Санобробка торгових центрів, магазинів тощо.

форма

Є питання ?

Вкажіть їх прямо зараз

Ми в найкоротший час зв'яжемося з вами, щоб дати повну відповідь з вашого питання

    Демеркуризация