fbpx

Як діяти, якщо вдома розбився термометр

разбился градусник

Незважаючи на появу електронних термометрів, ртутні залишаються популярними серед населення. За відгуками людей, вони показують більш точні результати та рідко помиляються. Обійтися в побуті без цього предмета неможливо, адже саме термометр дозволяє зрозуміти, яка у людини температура тіла і чи потрібно її знижувати. Коли в домі живуть маленькі діти або тварини, термометри часто падають та розбиваються. Тоді виникає питання: що робити, якщо розбився ртутний термометр? Як зібрати ртуть? Усередині його міститься метал, небезпечний для життя та здоров’я.

Просто зібрати ртуть мітлою та викинути у сміттєпровід не вийде. Потрібно дотримуватися певної послідовності дій та строго слідкувати за всіма правилами безпеки.

Якщо розбився ртутний термометр, зволікати не можна. Кожна секунда на вагу золота. Перед тим як приступити до прибирання, потрібно чітко розуміти, як зібрати ртуть, інакше ви можете отримати серйозне отруєння.

Як зрозуміти, що сталася інтоксикація ртутними парами?

Отруєння ртуттю вважається одним з найбільш небезпечних, оскільки завдає шкоди органам дихання людини, уражає нервову систему, статеві залози, нирки, печінку, а також є основною причиною мутацій плоду у вагітних жінок.

Пари ртуті негативно впливають на систему внутрішніх органів, шкіру; провокують випадіння волосся, сильний свербіж, висип. Також ртуть послаблює імунітет, внаслідок чого організм перестає протистояти різним захворюванням та інфекціям.

Якщо розбився ртутний термометр, перш за все потрібно вжити всі заходи безпеки. В іншому випадку почнеться інтоксикація організму, основними симптомами якої є наступні:

яскраво виражений металевий смак у роті;
сильна нудота та блювання;
гострий біль у шлунку;
безпричинне відчуття страху;
дискомфорт при ковтанні;
висока температура тіла (до 40°С);
гостра втрата ваги;
сонливість;
біль у тілі та суглобах;
відсутність апетиту;
слабкість;
нервовість;
тремор кінцівок, губ та повік.

Що робити, якщо розбився термометр?

Спочатку потрібно вивести з квартири всіх дітей та тварин. Потім максимально охолодити приміщення. Можна відключити опалення, відкрити вікно або увімкнути кондиціонер. Ртуть припиняє випаровуватися при температурі повітря від 18°С.

Як діяти, якщо вдома розбився термометр

Після того, як термінові заходи були прийняті, слід процес демеркуризації – очищення приміщення від ртутних парів.

Як зібрати ртуть безпечно:

  1. Надіньте одяг, з яким ви зможете легко розлучитися. Найкращим варіантом будуть тканини, які нічого не вбирають. Обов’язково надіньте рукавички з щільної та якісної гуми, на обличчя зав’яжіть вологу пов’язку з марлі, а ноги захистіть бахілами.
  2. Приготуйте спеціальний розчин: 1 літр води та 2 грами марганцівки, або 1 літр білизни і 5 літрів води.
  3. Візьміть невеличку щіточку і змочіть її у воді, а ще шприц з голкою, аркуш щільного картону, пластир та ємність із готовим розчином.
  4. Ртутні кульки невеликих розмірів втягніть у шприц. Ті, що побільше, зметіть на картон за допомогою щіточки та висипте у банку з розчином. Зовсім дрібні кульки обережно зберіть пластирем.
  5. Всі речі та предмети, які так чи інакше контактували з небезпечним металом, потрібно зібрати у щільний пакет та добре зав’язати. Ємність зі зібраними ртутними кульками також потрібно надійно закрити.
  6. Всі поверхні, на які потрапила ртуть, важливо ретельно протерти приготованим розчином. Після цього почекайте 15-20 хвилин та промийте проточною водою.
  7. Прийміть душ, кілька разів прополощіть порожнину рота розчином соди, а також прийміть активоване вугілля (з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги). Він працюватиме як дезінфектор.
Якщо розбився ртутний термометр і ви маєте намір самостійно усунути всі наслідки аварії, головне дотримуватися правильної послідовності. Збирати краплі ртути потрібно від периферії до центру кімнати.

Чого категорично не можна робити, якщо розбився термометр

У такій ситуації ні в якому разі не можна:

лишати в зараженому приміщенні літніх людей, дітей та домашніх тварин;
намагатися зібрати рідкий метал за допомогою пилососа – це призведе до випаровування отрути та поломки техніки;
змітати ртуть мітлою – так краплі тільки сильніше роздробляться;
користуватися ганчіркою – вона розмаже метал по підлозі, тим самим збільшуючи область ураження;
викидати зібрані ртутні кульки в смітник – вони оселяться в навколишньому середовищі;
робити сквозняк – так випари ртути розповсюдяться по всьому приміщенню;
намагатися зберегти забруднену ртуттю одяг – метал потрапить в каналізацію або ж барабан пральної машини.

Служба демеркуризації «Тараканам Стоп» – безпечне усунення ртути за лічені хвилини

Незалежно від того, як сумлінно ви дотримуєтеся правил безпеки, завжди існує ризик отруєння випарами рідкого металу. Людина, яка стикається з такою ситуацією вперше, може легко допустити помилку, що може коштувати їй здоров’я.

как собрать ртуть
Ртуть – це те, з чим жартувати точно не варто. Саме тому краще звертатися до спеціалістів та доручити цю роботу їм. Так ви точно не завдадите шкоди своєму організму і залишитеся непошкодженим.

У наших спеціалістів оперативно проведуть демеркурізацію (прибирання ртуті). Ми миттєво реагуємо на виклик і швидко приїжджаємо за вказаною адресою. Час проведення обробки, а також її вартість залежать від площі приміщення. Зв’яжіться з нашим менеджером, і він відповість на всі питання.

Демеркуризация