fbpx

Звідки беруться таргани? Що робити, якщо в будинку з’явилися таргани

звідки беруться таргани

Жити по сусідству з тарганами – ідея не найприємніша. На вигляд ці комахи далеко не наймиловидніші, та ще й за своєю природою небезпечні для здоров’я людини. Неприємно те, що паразитам комфортно жити поряд із людьми. А вивести тарганів досить складно. Наприклад, навіть використання гелів чи пасток не дає 100% гарантії результату. Але це не означає, що не можна позбутися тарганів назавжди. Стаття допоможе вам знайти відповіді на багато питань, у тому числі, звідки беруться таргани в будинку і чого бояться таргани.

Від чого з’являються таргани в будинку

Якщо ви виявили таргана в будинку, де регулярно проводиться прибирання, то причиною можуть виявитися неохайні сусіди, близьке розташування підвалу. Принести додому паразита можна просто разом з посилкою.

Ще одна проблема – сусідство із приміщеннями, де є санітарні проблеми. Наприклад, продуктові магазини чи ресторани. Якщо в закладах не приділяють достатньо уваги чистоті та стерильності, то з’являются прусаки, які можуть перекочувати до вашого приміщення.

Комахам для виживання потрібна вода, тому найчастіше вперше можна зустріти таргана у ванній, туалеті або кухні. Якщо у квартирі протікають труби, постійна вогкість, то зустрічі зі шкідниками не уникнути.

Не варто забувати, що комахи вільно переміщаються забрудненими місцями, приходять із підвалів. Внаслідок цього призводять до максимальної антисанітарії, яка може спровокувати проблеми зі здоров’ям. Тому не варто відкладати – краще знайти способи, як вивести тарганів, як тільки ви помітили хоча б одного паразита в будинку.

Чого бояться таргани

Комахи досить живучі, що тільки ускладнює процес боротьби з ними. Але слабкі місця у них таки є.

Таргани бояться:

Відсутність вологи. Прусаки, наприклад, не можуть вижити без води понад 7 днів. Зрозуміло, що в будинку повністю виключити вологу та воду неможливо, тому домогтися зневоднення комахи буде вкрай складно.
Низькі температури. Паразити бояться холоду, тому що не можуть самостійно підтримувати достатню температуру тіла. Тому одним із методів знищення тарганів є виморожування приміщення, де з’явилися комахи.
Певних запахів. Прусаки вловлюють аромати вусами. Це допомагає їм орієнтуватися у просторі. Але є певні запахи, які діють для комах як відлякувачі. Якщо ви запитуєте: «звідки беруться таргани?», то спробуйте відлякати їх запахом нашатирного спирту, деяких рослин, ефірними маслами.

Методи боротьби з тарганами

Якщо в будинку з’явилися таргани, обов’язково проведіть генеральне прибирання. Комах приваблюють залишки їжі, крихти, вологі місця. Тому насамперед важливо витерти поверхні, сховати запаси їжі у контейнери, закрити унітаз кришкою.

Гніздом прусаків може стати будь-яка тріщина у будинку, старі газети, забруднені кути. Тому важливо визначити місце проживання комахи. Обробку слід розпочинати з цих зон.

Використовувати можна спеціальні засоби, наприклад, аерозолі, гелі, крейди. Однак вони допомагають повністю вивести тарганів, оскільки немає можливості діяти точково на місцях гніздування комах.

Якщо після використання коштів, куплених у магазині, не вдається позбавитися тарганів, необхідно звертатися до служби дезінсекції. Такий варіант особливо актуальний для мешканців багатоповерхових будинків – якщо в одній із квартир з’являться прусаки, то інші теж страждатимуть від таких «сусідів». А також для підприємств, закладів громадського харчування, навчальних закладів тощо.

Як правило, служби дезінсекції виконують цькування тарганів поетапно:

Проводять обстеження території та визначають масштаби зараження.
Вибирають підходящий метод знищення тарганів.
Проводять обробку, якщо ступінь зараження високий, через деякий час може знадобитися повторна дезінсекція.

Фахівці легко вирішують питання – що робити, якщо у будинку з’явилися таргани за допомогою спеціальних методів: цькування газом, холодним туманом, мікрокапсульованими технологіями нового покоління.

Останній спосіб – найефективніший, тому що паразити самостійно розносять отруту та знищують свою популяцію. На відміну від перших двох, такий метод не видає неприємного запаху та дозволяє перебувати у приміщенні після проведення обробки. Але газ і туман все ж таки залишаються затребуваними способами боротьби з тарганами, допомагають назавжди позбутися прусаків у будинку.

Наша компанія «Таракан Стоп» може запропонувати відразу три способи знищення тарганів.

Корисні поради якщо в будинку з’являються таргани

Якщо ви побачили в будинку прусака, сподіватися, що він сам втече – даремно. До приїзду служби рекомендовано:

Не залишати сміття на ніч. 
Забирати корм вихованців.
Витирати раковину та стільниці насухо.
Усунути витік у кранах.
Тримати посуд закритим.

У будинку з’явилися таргани? Не пускайте ситуацію на самоплив – вона потребує негайних дій. Адже від цього залежить чистота будинку та здоров’я його мешканців.

5 3 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Демеркуризация
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x