fbpx

Як позбутися тарганів у квартирі: 25+ методів

позбутися тарганів

Таргани люблять воду, їжу та тепло, тому не дивно, що чатують на нас скрізь. Комаха може з’явитися навіть у самій стерильній квартирі. Жити по сусідству з такими шкідниками неприємно, тим паче небезпечно. Адже таргани розносять різні інфекції та можуть стати причиною хронічної алергії. Процес знищення тарганів досить непростий, тому що комахи відрізняються живучістю та здатністю відновлюватись при контакті з водою.

На щастя, існують різні методи цькування тарганів, які дозволяють позбутися їх назавжди. Наша служба «Тараканам Стоп» зібрала всілякі способи, які допоможуть відповісти на питання – як позбутися тарганів та зберегти стерильність приміщення.

Вусаті комахи легко адаптуються до нових умов життя, але мають слабкі місця, на які варто давити при бажанні витравити їх. Варто зазначити, що ці способи не завжди допомагають назавжди позбутися тарганів у квартирі, а дають тимчасовий ефект, тому важливо використовувати радикальні способи комплексно або довірити проведення дезінсекції нашій службі «Тараканам Стоп».

Народні методи можуть ненадовго допомогти позбутися тарганів

Заморожування

Низькі температури – вороги таких шкідників. Дорослі особини та личинки гинуть при -5 градусах. Такий спосіб позбутися тарганів підходить більше для нежитлових приміщень, оскільки в ньому необхідно створити температурний шок: відключити будь-які опалювальні прилади, розкрити вікна і залишити його на 4-5 годин. Складність у тому, що житлове приміщення необхідно перетворити на морозильник. А після відновлення плюсової температури шкідники можуть знову повернутись.

Ефірні масла

Ще одне слабке місце вусатих – стійкі та різкі рослинні аромати. Такими володіють ефірні олії:

кедр;
лимон;
м’ята;
евкаліпт;
герань;
меліса;

Достатньо додати кілька крапель олії у воду і протерти місця проживання паразитів. Плюс обробити вентиляцію, щілини, з яких шкідники можуть потрапляти до будинку. Процедуру можна повторювати на регулярній основі, поки неприємний запах не допоможе повністю позбутися тарганів у квартирі.

Нашатир

Нашатирний спирт – ще один запах, який не переносять таракани. Щоб витравити шкідників, необхідно розвести кілька крапель нашатирю у воді та помити рідиною підлоги, поверхні на кухні. Повторювати процедуру необхідно двічі після повного висихання.

Борна кислота

Борна кислота впливає на тарганів як нервово-паралітичний засіб. Її можна просто розсипати в місцях проживання шкідників. Коли відбувається контакт комахи з нею, він заковтує отруту, внаслідок чого помирає від ядухи.

Бура (натрієва сіль борної кислоти)

Бура працює аналогічно нашатирю та ефірним маслам. Щоб “прогнати” шкідників, необхідно створити спеціальну суміш. Для цього знадобиться: 200 г бури, 60 гр. цукрової пудри та картопляного крохмалю, 30 гр. ванілі. Після повного перемішування створіть кульки та помістіть їх у місцях, звідки вночі прусаки проникають у квартиру. Другий варіант – отрута на основі бури, картоплі та яйця, вареного круто.

Оцет

Позбутися тарганів у квартирі допомагає оцет, який видає їдкий та небезпечний для шкідників запах. Їм варто обробляти найзатишніші місця на кухні, плінтуси, вентиляційні грати. Найкраще використовувати концентрований оцет і не розводити його у воді. Таку санобробку варто проводити в масці, щоб захистити дихальні шляхи.

Скипидар та гас

Цей спосіб цькування тарганів протестувала не одна господиня. Нагадаємо, що гас і скипидар – токсичні горючі нафтопродукти, які не слід використовувати поряд із відкритим вогнем. Щоб знищити шкідників, достатньо нанести рідину на поверхні та розлити під раковиною.

Липка стрічка та скотч

Ефективний спосіб «словити» паразита – наклеїти липку стрічку або двосторонній скотч на будь-який рівний матеріал і помістити його в місця, де ви зустрічали таргана. Краще, якщо ви додасте в центр пастки якусь приманку, наприклад мед або повидло. Чим більше таких пасток ви поставите, тим вище ймовірність позбутися тарганів у квартирі.

Саморобні капкани

Бюджетний спосіб зловити шкідників – самостійно створити пастку із пластикової, бляшаної або скляної пляшки. Як приманку підійдуть залишки продуктів харчування, цукрові кристали, крихти хліба. Це безпечний для маленьких дітей та вихованців капкан. Ще один варіант – створити пастку з пива чи меду. Це ті продукти, до яких комахи мають особливе кохання.

Алебастр або гіпс

Такі порошкові склади також добре працюють проти тарганів. Сипучий порошок можна змішати з цукровим піском, борошном або крихтами хліба, щоб розкласти по зонах проживання паразита. Так як таргани всеїдні, вони не проґавлять шанс спробувати порошок. Але, на жаль для них, у їхньому організмі він затвердіє, що призведе до загибелі.

Як позбутися тарганів у квартирі за допомогою трав та кімнатних рослин

Яскраво-виражені аромати змушують шкідників швидко залишити квартиру/будинок. Щоб створити в приміщенні хороший захист від шкідників, достатньо мати лікарські рослини або використовувати трави, які продаються в аптеці. Наприклад: аніс, герань, полин, червона бузина, меліса та інші. Зупинимося докладніше на найефективніших.

Піретрум

Порошок, що створюється із суцвіть ромашки лікарської. Придбати його можна у найближчій аптеці. Піретрум допомагає позбутися тарганів у квартирі, найефективніший у комбінації з отрутами та пастками. Розсипати порошок краще біля відра для сміття, під килимами і на кухні.

Лавровий лист

Пряна трава має стійкий аромат, який не переносять таргани. Тому лавровий листок можна використовувати, щоб вигнати комах із квартири. Хороший спосіб – підпалити гілочку трави і пройтися кухні, щоб аромат поширився максимально сильно.

Гілки герані

Миловидна герань має приємний для нюху людини аромат, але є смердючим і нестерпним для тарганів, комарів, мух. Щоб захистити свій будинок від таких неприємних мешканців, сміливо можна поставити квітку в горщику на підвіконня або полицю.

Гілки бузини

Квіткова рослина також відлякує паразитів. Тому розкладайте квіти чи гілки бузини по квартирі. Щоб назавжди позбутися тарганів, крім використання рослини не забудьте купити спеціалізовані препарати та прилади, про які йтиметься далі.

Як швидко вивести тарганів у квартирі за допомогою хімічних засобів та препаратів

Найбільш результативний спосіб як вивести тарганів з квартири – використовувати спеціальні спреї, аерозолі, крейди, які мають концентрований склад, спрямований на знищення шкідників.

Інсектициди у вигляді аерозолів

Професійні препарати – інсектициди допомагають масово та миттєво вбивати комах, не чинячи згубного впливу на здоров’я людей та тварин. Вони прості у використанні, випускаються в різних обсягах та консистенціях за доступною ціною.

Найпоширеніші види аерозолів:

Raid.
Off.
Get.
Діхлофос.
Раптор і т.д.

Ефективність коштів практично не відрізняється, тому при покупці необхідно керуватися бюджетом. Важливо перед обробкою від тарганів із приміщення прибрати рослини та вихованців, а потім закрити двері та зазори. Відкривати кімнату можна через 1 добу.

Гелі

Позбутися тарганів у квартирі та приватному будинку допомагають інсектицидні гелі. Багато експертів відзначають цю групу препаратів як одні з найефективніших у боротьбі з прусаками. Все тому, що гелі мають запах, що заманює, через що паразити самостійно вживають отруту.

Загибель настає не відразу, тому тарган встигає повернутися в лігво та заразити інших особин. Коли він вмирає, таракани починають харчуватися його оболонками, насиченими отрутою. Внаслідок цього винищується ціла популяція.

Гелі слід наносити на поверхню. Найбільш ефективні точки: біля унітазу, відра для сміття, плінтусів.

Популярні гелі з інсектицидами:

Раптор;
Глобал Гель;
Гель Домовий;
Чистий дім;
Дохлокс;
Абсолют-Гель.

Гелі, як правило, безпечні для пухнастих вихованців, легко змиваються. Так як вони не допомагають знищити яєць, то рекомендовано використовувати їх комплексно з іншими препаратами.

Дрібні та порошки

Такі засоби проти тарганів відрізняються низькою ціною, можливістю наносити всередині житлового приміщення. Якщо шкідників будинку багато, то крейда не завжди допомагає позбутися тарганів назавжди. Але вони відмінно підходять для профілактики появи після використання сильніших препаратів або дезінсекції приміщення, яку проводить наша служба «Тараканам Стоп».

Наші фахівці рекомендують вибирати такі типи порошків та крейди:

Tornado;
Чистый дом;
Машенька;
Фенаксин;
Супер Фас. 

Пастки

Невеликі коробочки, всередині яких міститься приманка з отрутою. Коли шкідник забирається в неї і з’їдає приманку, то потім переносить отруту у свою оселю, що призводить до масового знищення прусаків.

Деякі пастки мають липку основу, завдяки якій тарган при попаданні прилипає і не може вибратися. Таку приманку необхідно викинути відразу після лову прусака.

Найбільш ефективні пастки:

Дохлокс;
Комбат;
Раптор. 

Як боротися з тарганами за допомогою приладів

Як вивести тарганів з квартири ефективними спеціальними знищувачами комах:

Ультразвукові відлякувачі

Спеціальні пристрої створюють неприйнятні для шкідників умови проживання та змушують залишити житло. Відлякувачі допомагають позбутися тарганів у квартирі завдяки силі різних ультразвукових хвиль. Створюються імпульси, що дезорієнтують, які відлякують паразитів.

Однак покладатися тільки на спеціальний прилад не варто, оскільки без використання додаткових коштів він може бути малоефективним.

Якщо ви хочете розпочати боротьбу з прусаками за допомогою відлякувачів, вибирайте найкращі:

Банзай;
Тайфун;
Pest Project;
Zenet;
Air Comfort. 

Фумігатори

Спеціальні електроприлади, що працюють від розетки. Такий спосіб варто вибрати, якщо ви не знаєте, як вивести тарганів у великому приміщенні. Електричні фумігатори мають вигляд невеликої коробочки, куди вставляється пластина, покрита препаратами для знищення комах. Коли вона нагрівається, з’являється згубний для прусаків запах.

Як створити отруту і позбутися від тарганів у домашніх умовах

Описуючи найпопулярніші методи цькування шкідників, ми вже торкнулися народних засобів від тарганів, які ефективні проти комах. Серед них: борна кислота, нашатирний спирт, скипидар та гас, лавровий лист, евкаліпт та інші.

Щоб позбутися тарганів у домашніх умовах також підійдуть такі методи:

Сода та лимонна кислота

Ці елементи, поряд з оцтом, допомагають у цькуванні дорослих прусаків. Однак вони малоефективні щодо яєць. Щоб сода та лимонна кислота отримала привабливий для тарганів аромат, їх змішують із цукром, яйцем або нерафінованою олією. З соди можна створити кульки (як із натрієвої солі) і розкласти у місцях, де живуть шкідники.

Денатурований спирт

Денатурованим спиртом (2 л), розбавленим у двох літрах води слід протирати поверхні (вертикальні та горизонтальні), на яких можуть пересуватися таргани. Обробка має бути регулярною.

Лаванда та м’ята

Як евкаліпт і лимон, ці рослини допомагають назавжди позбутися тарганів. Вони не вбивають комах, але створюють умови, в яких просто не можуть існувати. Щоб отримати ефективний засіб, достатньо змішати 1 л води та 15 крапель олії м’яти або лаванди.

Важливо! Не можна використовувати будь-які ефірні олії, якщо у приміщенні живе алергік.

Хлорвмісні засоби

Напевно, в кожному будинку знайдуться такі засоби, як Білизна, Sanfor, Доместос. Вони ефективні у боротьбі зі шкідниками, тому достатньо проводити вологе прибирання з їх використанням. Головне, щоб мешканці не знаходилися в приміщенні, щоб уникнути отруєння парами.

Полин та часник

Ці рослини перемагають у боротьбі з живучими комахами, оскільки їхній аромат вони просто не виносять. Щоб вигнати непроханих гостей, вам допоможуть прості рецепти:

Полин. Спробуйте зробити кілька букетиків рослини та розкласти їх у місцях скупчення тарганів. Другий варіант – приготувати відвар та додати його у воду під час миття підлоги.
Часник. Здрібнений зубчик змішайте з цибулею, меленим перцем і краплями мила. Суміш повинна настоятися протягом 2 годин, після чого можна буде обприскати нею житла тарганів. Другий варіант – просто розкласти зубчики в зонах скупчення прусаків.

Впевнені, наші поради допоможуть вам назавжди попрощатися із прусаками. Якщо ж ви повторно спостерігаєте шкідників, звертайтеся до нашої служби «Тараканам Стоп». Ми допоможемо позбутися тарганів за допомогою препаратів та методів, ефективність яких доведена часом.

4.3 9 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Демеркуризация
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x